Öneri Üzerine İlaç Kullanımı


Öneri Üzerine İlaç Kullanımı

Seviyeli olarak çok güzel seviyeli bir şekilde muhabbet etmeye başla Öneri Üzerine İlaç Kullanımı sizler için hazır.

Şu Konular ilginizi çeke bilir :“ İnternet doktorculuğu” denilen yöntemle insanlar doktora ihtiyaç duymadan internetten araştırdığı ve bulduğu sonuçlara göre kendi kendini tedavi etmeye çalışıyor. İnternette gördüğü her şeye inanan insanlar oradan gördüğü yöntemleri deneyerek hayatını ne kadar tehlikeye attığının farkında değil. İnternetten araştırarak hastalığının teşhisini koymak kesinlikle doğru bir yöntem değil. Bu yöntemleri denemek yerine doktora gitmeyi düşünmüyor. En doğru adresin doktor olduğunu, en doğru teşhisi doktorun sunabileceğini düşünmeden kendince doktorculuk oynamak büyük cahillik. İnternetten araştırdığı ilaçları alıp bilinçsizce kullanmak ilerde dönüşü olmayacak hasarlara yol açabilir. Belki de önemsenmeyecek bir ağrısı olan kişi internette şikayetlerini yazınca kötü şeyler görünce psikolojisi etkileniyor ve ciddi bir hastalığı olduğunu düşünüyor.

Önemsenmeyecek bir ağrısı olan kişi artık altı ay içinde öleceğim gibi korkulara kapılıyor ama asla doktora gitmeyi düşünmüyor. Birçok hastalığın aynı belirtileri olabilir ama doktora gitmeden gerekli tahliller yapmadan kendi kendine doktorculuk oynuyor. Kullanmaması gereken ilaçları vücuduna alıyor. Belki de çok sağlıklı olan vücudunu bu ilaçları alarak zehirliyor. İnternette yer alan içeriklerin çoğu kullanıcılar tarafından oluşturulmuş verilerdir. Alanında uzman olmayan kişiler kulaktan dolma bilgiler paylaşarak insanları etkiliyorlar. Binlerce ilaç tedavileri ve alternatif tedaviler bol miktarda bulunuyor Bir de insanların tavsiye ettiği ilaçları kullananlar var.

“ ben bu ilacı kullandım çok etkisini gördüm sende kullan” belki de sana iyi gelen ilaç bir diğer insanın vücudunu hasta edecek zehirleyecek. Ama toplumumuz doktorlar dışında başkalarının tavsiyelerine uymayı mantıklı buluyor. Yanlış ilaç kullanımı ve tedaviden binlerce insan mağdur oluyor ve belki de ölümlerine bile sebep oluyor. Tavsiye üzerine ilaç kullanımı toplumumuzda çok yaygın ve bunun önüne geçilmesi şart binlerce bilinçsiz insan doktora danışmadan ilaç kullandığında sağlık probleminin üstüne bir sağlık problemi daha çıkıyor ve bunun sonucunda hastayı tedavi etmek iyileştirmek daha da uzun zaman alıyor. Bilinçsiz tavsiye üzerine kullanılan ilaç zehirden başak bir şey değildir. Tavsiye üzerine ilaç alınmaması için toplum bilinçlendirilip ve bilgilendirilmeli. Bu şekilde bu tarz yanlış ilaç kullanımlarının önüne geçmiş oluruz.

Öneri Üzerine İlaç Kullanımı

Öneri Üzerine İlaç Kullanımı


Yazar: admin

Görüntüleme: 535 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 27 Haziran 2021

Cevap bırakın